RE Series

 

Other Stuff

 

MWRC

Buttony

 • Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ
 • PSEmu.pl - PlayStation Emulation
 • Wszystko o emulacji i nie tylko!
 • retroage.net - Informacje i zdjęcia gier, konsol i akcesoriów.
 • Zelda Central
 • Inner World - Polski Portal jRPG
 • RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive
 • Wszystko o serii Dead Space
 • Portal Uncharted 3

Wesker's Report II
Czwartek, 07 marca 2002, 22:20, by MiGoo


- Na stronie pojawiło się wreszcie pełne tłumaczenie dwóch części Wesker's Report II, które jak na razie udostępniła firma Capcom. Tekst jest naprawdę bardzo ciekawy, i jak zwykle ukazuje wiele tajemnic korporacji Umbrella i jej pracowników...
- Pojawiły się również 3 nowe filmy z reedycji Resident Evil na GameCube'a. Przedstawiają one Inventory, czyli menu w którym wybiera się broń oraz przedmioty, Jill i Barry'ego, który ratuje naszą bohaterkę przed zmiażdżeniem w pokoju z ruchomym sufitem, oraz film pokazujący małe węże. Wszystko to znajdziecie w dziale Filmy Resident Evil GC.

Kilka terminów...
Czwartek, 07 marca 2002, 22:20, by MiGoo & TEo


Capcom podało, że BioHazard Gaiden na GameBoy'a Color ukaże się w Japonii 29 marca tego roku. Podano również, że premiera Resident Evil na GameCube'a odbędzie się później, niż wcześniej planowano. Tak więc w USA na półkach sklepów znajdzie się 16 maja, natomiast w Europie dopiero latem, czyli gdzieś w lipcu bądź sierpniu :( Podano również nazwiska osób, które podłożą swój głos postaciom z reedycji. Są to: Catherine Disher (Jill z Resident Evil 3), Michael Fipowich (Chris z Resident EvilC:V) oraz Richard Waugh (Wesker z Resident EvilC:V oraz z Wesker's Report). Tak więc możemy spodziewać się, że na 100% ta część gry nas nie zawiedzie (ale czy w ogóle remake może czymś zawieść ???).

Resident Evil Gaiden
Niedziela, 10 marca 2002, 00:03, by MiGoo


Wiele nowych rzeczy pojawiło się dzisiaj...

- W połowie został opracowany dział Resident Evil Gaiden (działy: Bronie i amunicja, Pomieszczenia, Postaci, Przedmioty i Zbroje).
- Zapraszam również do odwiedzenia działu dotyczącego remake'u Resident Evil na konsolę GamaCube. Znajdziecie tam w Galerii 3 super odjazdowe zdjęcia ukazujące menu wyboru bohaterów, jak również ich legitymacje. Zdjęcia są po prostu cudne !!!
- Wrzuciłem także 18 nowych skinów do WinAmp'a w dziale Skiny... A poza tym na dole znajduje się kilka ciekawych newsów...

Resident Evil Zero, Resident Evil i Resident Evil 2 na NGC
Niedziela, 10 marca 2002, 00:03, by MiGoo & TEo


Capcom nareszcie podał termin wydania Resident Evil Zero oraz Resident Evil 2 na GameCube'a !!! Tyle że niestety na terytorium USA, ale jak znam życie niedługo później i w Europie się pojawi. Tak więc Resident Evil 0 ukazać się ma w listopadzie 2002 roku (jednak trochę późno...), natomiast Resident Evil 2 na przełomie listopada i grudnia tego roku... A z boku macie okładkę amerykańskiego wydania Resident Evil na NGC.

Film Resident Evil 2
Niedziela, 10 marca 2002, 00:03, by MiGoo & TEo


Serwis The Hollywood Reporter podał, że podpisano już wstępne umowy na temat nakręcenia drugiej części filmu Resident Evil. Paul Anderson ma napisać scenariusz, oraz wyprodukować film, ale tym razem wyreżyseruje go ktoś inny. Akcja filmu ma rozgrywać się przed wydarzeniami z pierwszej części (filmu oczywiście), ma w nim również wystąpić Milla Jovovich oraz Eric Mabius. Jak na razie nie podano żadnych terminów, zarówno tych tyczących rozpoczęcia zdjęć, jak również planowanego terminu premiery.


Link: The Hollywood Reporter

Wielka aktualizacja...
Piątek, 15 marca 2002, 22:30, by MiGoo


No to żem zaszalał... Czegoś takiego jeszcze na stronie nie było. Dzisiaj wrzucam tyle ciekawych tekstów, że przeczytanie ich zajmie Wam jakieś kilka godzin. No ale przejdźmy do rzeczy:

- Uaktualniłem działy poświęcone nieoficjalnym wersjom Resident Evil. Tak więc znajdziecie tutaj opis przedstawiający wydarzenia, które rozpoczynają Resident Evil: The Escape, TEo wrzucił dwa filmy ukazujące Biohazard 2: Last Human Front, oraz opracowałem również dział dotyczący Resident Evil Unreal Mod.
- Postanowiłem również zrobić mały porządek w menu. Tak więc usunąłem dział o Resident Evil 4, gdyż stwierdziłem, że w tej postaci nie ma on sensu bytu, wrzuciłem informacje o Resident Evil Zero na N64 do działu o Residentach niewydanych, założyłem nowy dział o nazwie Tajemnice, w którym zostały umieszczone Raporty Wesker'a, oraz wreszcie przetłumaczony Trevor's Letter (niedługo również pojawi się drugie tłumaczenie autorstwa dr. Birkin'a), także powstał nowy dział Resident Evil Fans, do którego wrzuciłem następujące działy: Fan Fictions, w którym pojawiło się nowe opowiadanie autorstwa gen. Vegi, a także całkowicie nowe działy poświęcone fanom: Fan Arts, w którym będą umieszczane różne prace przez Was wykonane, oraz Fan Records, gdzie będę zamieszczał Wasze wyniki uzyskiwane w grach z serii Resident Evil.
- Powstał super dział Wywiady, w którym jak sama nazwa wskazuje będziecie mogli przeczytać wypowiedzi osób zajmujących się tworzeniem sagi Resident Evil. Obecnie wrzuciłem rozmowę z Paul'em Anderon'em, który ujawnia nam szczegóły z filmu Resident Evil: Genesis, którego premiera jest właśnie dzisiaj.
- Utworzyłem również dział Gadżety, gdzie możecie zobaczyć zegarki, koszulki a także zapalniczki związane z Resident Evil.
- Opisałem wreszcie postaci z Resident Evil 1.5, a także przetłumaczyłem wszystkie dialogi z Resident Evil Gaiden, dzięki czemu możecie praktycznie w jedną chwilę prześledzić całą fabułę tej części Resident Evil.
- No i umieściłem na stronie także specjalne pamiętniki z Resident Evil 2 na Nintendo 64, które uchylają rąbka tajemnicy z Resident Evil 3, a także niewydanego jeszcze Resident Evil Zero...

Nowe filmy z Resident Evil na NGC
Poniedziałek, 18 marca 2002, 10:00, by MiGoo & TEo


Witam wszystkich maniaków remake'u Resident Evil na GameCube'a. Dzisiaj TEo wrzucił sporo ciekawych filmów, które przedstawiają: Pszczółki oraz Lab Monsters, a także scenę z Jill i Wesker'em w Strażnicy, Weskera w 3D oraz kolejny film ukazujący pomieszczenia. Tak więc póki co zgrywać, bo niedługo znów dużo wrzucimy, a przez co trzeba będzie starsze filmy usunąć... :( Sorki, ale niestety nie mamy wyboru, serwer nie ma przecież nieograniczonego miejsca, a by się taki przydał...

Resident Evil Top 20 i Resident Evil Top 30
Poniedziałek, 18 marca 2002, 10:00, by MiGoo


Chciałem wszystkich powiadomić, że MWRC wdarło się już do pierwszej dwudziestki w międzynarodowej topliście o stronach Resident Evil - Resident Evil Top 20 !!! Oczywiście tak szybki awans zawdzięczam Wam, drodzy Czytelnicy i mam głęboką nadzieję, że strona powędruje jeszcze wyżej. I jeszcze coś... Ostatnio dostałem maila, że stronę zakwalifikowano do jeszcze bardziej popularnej toplisty jaką jest Resident Evil Top 30. Tak więc jeśli możecie, to głosujcie również na nas w tej liście, dzięki czemu strona będzie częściej odwiedzana, co oczywiście zaowocuje większymi i częstrzymi aktualizacjami :) Tak więc głosujcie na nas !!!

Wesker's Report II - część III i IV oraz Trevor's Letter
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo


- Tak więc umieszczam tłumaczenia kolejnych części Wesker's Report II. Poza tym umieściłem tłumaczenie Trevor's Letter, które to dokonał dr. Birkin. I co najważniejsze: poniżej macie mnóstwo newsów, które uzbierały się w ciągu ostatniego tygodnia :) Zapraszam do lektury.
- No i poprawiłem również kolorystykę tytułów artykułów w dziale Nowości, czyli tam, gdzie się aktualnie znajdujesz. Jednym kolorem będą oznaczone działy z newsami, a drugim aktualizacje na stronie. W ten sposób łatwiej będzie można poruszać się po stronie głównej...

Resident Evil Gaiden w USA
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


Zmieniono okładkę amerykańskiego wydania Resident Evil Gaiden. Według mnie jest dosyć dobra, tyle czemu jest na niej Leon, a nie Barry - główna postać gry? Naprawdę nie mam zielonego pojęcia...

Resident Evil Remake
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


- Przed Wami trzy świeżutkie screeny z Resident Evil na GameCube'a. Jeden przedstawia Jill i Wesker'a, ale nie wiem dokładnie w jakim pomieszczeniu, trzeci ukazuje Chris'a, natomiast drugi - Jill w stroju z Resident Evil 3 Nemesis !!! Tak więc tradycja przywdziewania nowych strojów jest zachowana :) Ponoć Jill może ubrać się w trzy różne stroje !!! Zdjęcia niedługo powinny znaleźć się na stronie. Enjoy.
- Dowiedziałem się również, że zakończenie w nowej wersji Resident Evil będzie zupełnie inne niż to, które mogliśmy zobaczyć w pierwotnej wersji gry. Tak więc warto, oj warto zagrać w tę wersję !!! Ja chcę GameCube'a...
- No i pamiętajcie, że dzisiaj jest właśnie japońska premiera Resident Evil na GC !!!      

Resident Evil Code: Veronica X - PS2
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo


W czerwcu w Europie ukaże się platynowe wydanie Resident Evil Code: Veronica X na PS2 !!! Tak więc cena gry będzie oscylowała w granicach 100 - 110 zł, co za tak dobrą grę i na taką platformę nie jest już ceną wygurowaną (obecnie Resident EvilC:V kosztuje około 240 zł). Tak więc każdy posiadacz konsoli PS2 w czerwcu, po zakończeniu nauki, grzecznie uda się do sklepu po tę cudowną gierę. Zdjęcie okładki obok.

Muzyka do filmu Resident Evil...
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


Na stronie www.holy-wood.prv.pl mamy do ściągnięcia cztery mp3 z filmu Resident Evil, wszystkie autorstwa Marilyn Mansona... A oto komentarz TEo'a: "Jestem absolutnie zawiedziony... Po piewsze tym, że według mnie jeśli film ma mieć klimat gry, to powinna się w nim znajdować muzyka symfoniczna taka jak w grze, a jeżeli chcemy dać już coś bardziej mocnego, to niech będzie ewentualnie gotic metal albo coć w stylu Cradle of Filth. Po drugie zawiedziony jestem twórczością Marilyn Mansona... Jak tak dalej pójdzie, to za rok Manson chyba zacznie robić techno ? (MiGoo: mnie to by odpowiadało :) Te utwory to dno w porównaniu do muzyki z Matrix'a i The Spawn (do tych filmów Manson też robił między innymi muzykę...)."

Film Resident Evil 2
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


"Już myślę o nakręceniu drugiej części filmu Resident Evil; jest wiele okazji, aby połączyć poszczególne postaci z filmu Resident Evil: Genesis, takie jak Alice (Milla Jovovich) czy Matt (Eric Mabius) z postaciami z gier Resident Evil, takimi jak Jill Valentine czy Chris Redfield, w nowej historii umieszczonej w świecie gier Resident Evil." - powiedział Paul Anderson. W kolejnej części możemy się spodziewać potworów z Resident Evil 3 Nemesis, jak i z innych części. Wystarczy tylko czekać, jeśli pierwsza część filmu zarobi swoje, możemy oczekiwać niedługo czegoś o wiele lepszego, to znaczy filmu opartego w 100% na grach z serii. I to nas najbardziej cieszy.

Resident Evil w PlayerStation Plus
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo


Nie chodzi jedynie o film, ale co najważniejsze o całą serię Resident Evil. Pytacie się, o co chodzi? Otóż w najbliższym numerze (czyli ofcoz kwietniowym) gazety konsolowej PlayerStation Plus znajdziemy wszystko (miejmy taką nadzieję) co każdy szanujący się fan Resident Evil wiedzieć powinien o serii, czyli dokładne opisy poszczególnych części, postaci, opisy przejść, nowel, FILMU Resident Evil i wiele, wiele innych informacji. No i w środku gazetki znajdziemy plakat z Residenta (kolejny pójdzie na ścianę :) Tak więc szykować kasę i w kwietniu stać pod kioskiem i oczekiwać najświeższej dostawy gazet. Pozycja obowiązkowa. Rekomendacja serwisu MWRC.

Resident Evil: Genesis
Piątek, 22 marca 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


- W Niemczech już po premierze tego pierwszego w dziejach filmu (mam nadzieję, że nie ostatniego) poświęconego korporacji Umbrella i jej "cudownym" produktom. Dosłownie wszędzie się mówi o tym filmie u naszego zachodniego sąsiada, czy to w wiadomościach telewizyjnych (np. RTL 2 News), czy to w programach, zwanych ogólnie talk-show (jak chodźby w "The Harald Schmidt Show"). Ogólnie rzecz biorąc wszyscy oszaleli na punkcie tej produkcji, a u nas co? Sorry, za wyrażenie, ale Wielkie Gówno !!! Nawet terminu premiery nie można się doszukać :(
- Wiele zachodnich serwisów poświęconych rozrywce powystawiało różne oceny filmowi Resident Evil. Są one bardzo rozbieżne, więc nie wiem skąd takie różnice u redaktorów mogły wystąpić... Tak więc skala od 1 do 6, po lewej serwis, po prawej ocena:

Chicago Sun-Times: 4+
Chicago Tribune: 5-
Cincinnati Enquirer: 1
E! Online: 5-

Tak więc nie mam zielonego pojęcia, co ta jedynka tu robi... Natomiast użytkowicy serwisu, na którym zebrano powyższe oceny ocenili film na 4.25/5. Tak więc film rządzi (ale niestety nie u nas...).   

Świąteczna aktualizacja...
Sobota, 30 marca 2002, 21:00, by MiGoo


Mamy święta - kolejny wolny czas od szkoły i pracy. Wobec tego mam dla Was wiele ciekawych informacji, które powinny umilić Wam ten czas...

- doszły dwa nowe opowiadania autorstwa Wesker'a w dziale Fan Fictions. Przy okazji chciałbym poinformować, że strona Weskera o Resident Evil 1.5 jest już gotowa i tylko czeka na odwiedziny. Link znajduje się w dziale Linki.
- umieszczone są pierwsze skany z gazet w dziale Prasa. Macie recenzje Resident Evil 2 i Resident Evil 3 na PSX.
- utworzyłem dwa działy ze screenami w Resident Evil na GameCube'a, jeden z nowymi bardzo ładnie wyglądającymi ciuszkami, natomiast drugi z pukawkami, którymi będziemy mogli rozwalać co nieco.
- w Resident Evil: The Escape doszło kilka nowych zdjęć z potworami.
- w dziale Film Resident Evil umieściłem 31 zdjęć z premiery filmu.
- no i doszła jedna okładka w działe Okładki.
- wrzuciłem również kolejne ogłoszenie w dziale Ogłoszenia.
- i jak zwykle kilka newsów poniżej...

Z okazji świąt Wielkiej Nocy składam wszystkim czytelnikom serwisu życzenia zdrowia, pomyślności, i oby Wasze marzenia spełniły się jak najszybciej. Pozdrowienia.

Soundtrack filmu Resident Evil: Genesis
Sobota, 30 marca 2002, 21:00, by MiGoo


Lista utworów:

Slipknot - My Plague (New Abuse Mix)
Marilyn Manson - The Fight Song (Slipknot Remix)
Depeche Mode - Dirt
The Crystal Method - Name Of The Game
Method Man - Release Yo Delph (Prodigy Mix)
Adema - Everyone
Fear Factory - Invisible Wounds (The Suture Mix)
Coal Chamber - Something Told Me
Static X - Anything But This
Rammstein - Halleluja
Ill Nino - What Comes Around (Day Of The Dead Mix)
Mudvayne - Dig (Everything And Nothing Remix)
Saliva - 800
Five Point O - The Infinity   

Film Resident Evil: Genesis w USA i Niemczech
Sobota, 30 marca 2002, 21:00, by MiGoo


Oto najnowsze informacje dotyczące oglądalności filmu Resident Evil. W USA film w czasie weekendu od 22 do 24 marca 2002 zarobił 6.7 mln dolarów, a od premiery już 28.9 mln, co uplasowało go na piątym miejscu na liście najchętniej oglądanych filmów w tym kraju. Natomiast w Niemczech Resident Evil plasuje się na... drugim miejscu !!! Ci to mają dobrze...

Resident Evil 2

Sonda

RE8 będzie pierwszą od lat częścią wydaną bez polskiej lokalizacji...

 

Kaszana, nie kupię gry bez lokalizacji

 

Kupię i zagram, ale czuję niesmak sytuacji

 

Nie zagram, nie dbają o nasz rynek, kasy ode mnie nie uraczą
Zobacz wyniki
Głosów: 114

 

Zapowiedzi

 • Resident Evil 4 Remake PS4, PS5
  24/03/2023
 • Resident Evil 4 Remake XboX Series X/S
  24/03/2023
 • Resident Evil 4 Remake PC
  24/03/2023

 

Subskrypcja

Jeśli chcesz być
powiadamiany
o aktualizacjach serwisu,
wpisz poniżej swój
adres e-mail.


 

News Archive

 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X