RE Series

 

Other Stuff

 

MWRC

Buttony

 • Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ
 • PSEmu.pl - PlayStation Emulation
 • Wszystko o emulacji i nie tylko!
 • retroage.net - Informacje i zdjęcia gier, konsol i akcesoriów.
 • Zelda Central
 • Inner World - Polski Portal jRPG
 • RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive
 • Wszystko o serii Dead Space
 • Portal Uncharted 3

Wesker's Report II - część V
Piątek, 05 kwietnia 2002, 20:00, by MiGoo


- Witam! Dzisiaj nie ma wielkiej aktualizacji, ale przecież nie zawsze musi taka być... Jak napisałem w tytule, wrzuciłem ostatnią, piątą część Wesker's Report II.
- Jednocześnie chciałbym wszystkich przeprosić za niedogodności związane z brakiem możliwości ściągnięcia wielu rzeczy z serwisu. Jest to spowodowane chwilowymi (mam nadzieję) problemami z serwerem :( Jak widać nie wszyscy kochają Residenta...

Forum oraz Resident Evil Doom
Piątek, 12 kwietnia 2002, 23:30, by MiGoo


- Nie uwierzycie, ale od dzisiaj działa wspólne Forum dyskusyjne największych polskich stron o Resident Evil !!! Tak więc zapraszam do dyskutowania na jego łamach, znajdzie się tam naprawdę wiele ciekawych rzeczy...
- W tytule widnieje również nazwa Resident Evil Doom... Jest to plansza Deathmatch'owa dla Doom'a oraz Doom'a 2 dzięki której możecie zagrać w Posiadłości z Resident Evil !!!
- Poza tym zaktualizowałem dział Wstęp, Kalendarium (o wydarzenia z Wesker's Report II i Trevor's Letter), a także dział o Resident Evil: The Escape.

PS. W zeszłą sobotę, to znaczy 6 kwietnia, licznik odwiedzin na stronie przekroczył kolejną magiczną cyfrę 20000 (20 tysięcy) !!! Dziękuję zatem wszystkim odwiedzającym za pobyt na mojej stronie. Wielkie dzięki !!!

Film - Resident Evil 2
Piątek, 12 kwietnia 2002, 23:30, by MiGoo


Już na 100% wiadomo, że powstanie kolejna część filmu. Jak się dowiedziałem Paul Anderson (reżyser pierwszej części) obsadził już najważniejsze role. I tak: Milla Jovovich wróci do nas jeszcze raz jako Alice, Gina Phillips zagra Claire Redfield (wypas !!!), natomiast Natasha Henstridge wcieli się w Jill Valentine !!! No i oczywiście Nemesis'a zagra Eric Mabius, również znany z pierwszej części filmu. Tak więc spotkamy się wreszcie z postaciami z serii gier, na co tak długo czekaliśmy. Ale najważniejsze jest to, że akcja filmu ma rozgrywać się w Raccoon City !!! Ale mi ślinka leci... A obok znajduje się plakat promujący pierwszą część filmu w Niemczech.

Kolejne filmy na podstawie gier z PlayStation
Piątek, 12 kwietnia 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


Co prawda nie jest to zbytnio związane z Resident Evil (chociaż... czy ja wiem), ale oficjalne źródła podają, że są kręcone filmy na podstawie bardzo znanych gier pochodzących rodem z PSX... A o czym mowa ? Oczywiście o Silent Hill'u (to będzie horror !!!) i o Tekken'ie !!! (nawiasem pisząc jest to moje ulubione mordobicie...) Mam nadzieję, że wszystkie plany twórców wypalą i otrzymamy naprawdę dobre produkcje. Trzymamy kciuki.

Resident Evil Zero na E3!
Piątek, 12 kwietnia 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


Tak, to prawda !!! Nareszcie ujrzymy tą część w wersji na GameCube'a !!! Ale od początku: Capcom zapowiedziało, że zaprezentuje (nareszcie) grywalną wersję Resident Evil Zero w wersji na GC na majowych targach komputerowych i konsolowych Electronics Entertainment Expo (w skrócie E3), które odbędą się już w maju i jak zwykle w Los Angeles. Oczekujcie więc dużo świeżych zdjęć i informacji o tej produkcji...

Duża sprzedaż Resident Evil na NGC w Japonii
Piątek, 12 kwietnia 2002, 23:30, by MiGoo & TEo


Remake Resident Evil na GameCube'a (BioHazard) sprzedaje się bardzo dobrze w Japonii. Tylko w trzy pierwsze dni od daty premiery sprzedano 119 tysięcy kopii !!! Jak na początek to całkiem przyzwoita liczba. My czekamy z niecierpliwością na europejską premierę, która niestety ma odbyć się dopiero późnym latem... I jeszcze jedno: tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, gra została wydana na 2 CD, a wyboru postaci dokonywać się będzie tak samo jak w oryginalnym Resident Evil 2 - jedna płytka dla Jill, druga dla Chris'a.

Resident Evil Gaiden i inne ciekawostki
Sobota, 20 kwietnia 2002, 19:30, by MiGoo


- Nareszcie się wziąłem za dokończenie opisywanie Resident Evil Gaiden... Z tego względu ukończyłem działy: Dokumenty oraz Przeciwnicy. Natomiast recenzję umieszczę za tydzień.
- Wrzuciłem również moje bardzo stare wyniki do działu Fan Records. Nie sugerujcie się nimi (jeśli chodzi o moją osobę) - są to wyniki sprzed roku, wszystkie nowsze save'y utraciłem niestety bezpowrotnie, dlatego czasy są takie słabe. Niedługo porządnie pogiercuję i wtedy pokażę Wam, co tak naprawdę potrafię.
- Dla tych, którzy nie mogą się doczekać premiery filmu Resident Evil w naszym cudownym kraju, a mają u siebie w chacie wersję na divx'ie w wersji angielskiej, umieszczam pliki tekstowe, dzięki którym będzie można oglądać film z polskimi napisami. Jeden jest do wersji na 2 CD, drugi na 1 CD. Oczywiście znajdują się one w dziale Download.
- Powstały oficjalne strony poświęcone Resident Evil Zero oraz całej serii Resident Evil. Linki do nich znajdziesz w dziale Linki.

Resident Evil w polskiej prasie...
Sobota, 20 kwietnia 2002, 19:30, by MiGoo


Przechodząc koło kiosku zauważyłem fajne gazetki, w których napisano o Resident Evil. Pierwszą jest Neo Plus, w którym znajduje się super ciekawy i długi opis Resident Evil na GC. Ale oprócz tego wspomnieli jeszcze na 1/3 strony o filmie Resident Evil !!! I napisali, że im się spodobał (bo widzieli, ciekawe gdzie i na czym...). Tak więc kwietniowy numer powinien wpaść w łapy każdego fana Resident Evil. Natomiast zapowiadany specjalny numer PlayerStation Plus o Resident Evil nie ukazał się w kwietniu, ale napisano, że będzie w maju. Ponoć mają jeszcze coś dodać... Czekamy !!!

Resident Evil Zero na NGC
Sobota, 20 kwietnia 2002, 19:30, by MiGoo & TEo


- Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jak będzie mniej więcej wyglądać fabuła Resident Evil Zero, części, której akcja rozgrywać się będzie przed wydarzeniami z Resident Evil 1. Otóż gracz będzie jechał przez miasto Raccoon City pociągiem, ale główna przygoda nie będzie się w nim rozgrywać. W wielu miejscach pociąg będzie się zatrzymywał, i wokół nich będzie można penetrować teren. Sytuacja podobna do tej z Resident Evil 3, gdzie Jill i Carlos udali się tramwajem w kierunku Wieży zegarowej...
- Założyłem również dział dotyczący Resident Evil Zero na GC. Już od dzisiaj możecie podziwiać małą galerię zdjęć, które są skanami z japońskich gazet. Enjoy !!!

Resident Evil Zero, Resident Evil Gaiden, Fan Arts...
Sobota, 27 kwietnia 2002, 12:15, by MiGoo


Tym razem mam dla Was wiele rzeczy:

- po pierwsze oficjalny prolog z Resident Evil Zero, z którego można wywnioskować dlaczego drużyna Bravo znalazła się w Posiadłości (Resident Evil 1).
- tak jak napisałem tydzień temu, wrzucam recenzję Resident Evil Gaiden.
- ponieważ nadal nie mamy konta FTP postanowiłem usunąć część podstron z działu Download i innych. Ale nie marwcie się - część rzeczy niedługo wróci.
- nareszcie dotarły do mnie pierwsze Wasze prace do działu Fan Arts. Jedną z nich jest super zdjęcie Steve'a Burnside'a przysłany przez Francesca'ę z Włoch (!!!), natomiast drugim jest tapeta wykonana przez T-Virus'a.
- w Download'zie natomiast doszły save'y do Resident Evil 1 ze wszystkimi dodatkowymi broniami i specjalnym kluczem dla Jill i Chris'a przysłane przez Lukasa (Albert'a Wesker'a), natomiast w dziale Tips & Tricks jeden duży tips do Resident Evil 1 na PC przysłany przez dr Pecet'a.
- w dziale Figurki umieściłem 3 zestawy figurek z Resident Evil 3 Nemesis.

No i nie zapomnijcie przeczytać newsów, które leżą poniżej...

Pierwsze informacje na temat Resident Evil 4 !!!
Sobota, 27 kwietnia 2002, 12:15, by MiGoo & TEo


Nie jest tego zbyt dużo, ale zawsze coś. Otóż pewne japońskie pismo o grach konsolowych (niestety nazwy nie znam) podało, że Resident Evil 4 ukazać się ma aż na - uwaga - 3 (słownie: trzech) CD !!! - oczywiście w formacie GameCube'a, co i tak jest ilością przeogromną. Pamiętamy jeszcze, że reedycja Resident Evil 1 na tą konsolę została wydana na 2 CD... I co najważniejsze, podano bardzo prawdopodobną datę premiery Resident Evil 4 w Japonii. Ma ona odbyć się w siódmą rocznicę (7th Anniversary) ukazania się pierwszego Residenta na PSX, czyli już 22 marca 2003 roku. To już za niecałe 11 miesięcy !!!

Kolejne newsy odnośnie Resident Evil Zero
Sobota, 27 kwietnia 2002, 12:15, by MiGoo & TEo


Tak jak zapowiadałem już dawno temu (wówczas jeszcze wszyscy uważali, że Resident Evil Zero ukaże się na N64), ta część przyniesie nam bardzo dużo nowych i równie ciekawych rozwiązań. I część z nich została zachowana dla praktycznie nowej wersji na Nintendo GameCube !!! Czytajcie:

- Na samym początku gry nie będziemy mogli zlokalizować żadnych skrzyni do przechowywania przedmiotów (Item Box), bo ich w ogóle nie będzie !!! A dlaczego? Ponieważ gracz znajdować się będzie w pociągu... (kto widział pociąg komunikacji miejskiej z jakimiś tam skrzyniami ??? Ofcoz nie mylić tego faktu ze skrzynią w pociągu z Resident Evil 2 - to był pociąg Umbrella'i, co wszystko tłumaczy :) Z tego względu gracz będzie mógł położyć przedmioty w dowolnym miejscu w pociągu, dzięki czemu przedmioty wielokrotnego użytku będzie mógł użyć partner gracza (czyli oczywiście Billy Cohen). Bardzo ciekawe rozwiązanie.
- Drugą innowacją (ale nie w 100%) są zakończenia gry i związki pomiędzy postaciami (podobnie jak w Resident Evil 2 - związek Leon'a i Ady, Claire i Sherry, dwa rodaje scenariuszy: A i B). Tak więc aby obejrzeć prawdziwe outro (film kończący grę) będzie trzeba prawdopodobnie przejść gierę aż (dla mnie to tylko...) dwa razy. Naprawdę fajna rzecz. Oby się sprawdziła w praktyce.

Resident Evil 2

Sonda

RE8 będzie pierwszą od lat częścią wydaną bez polskiej lokalizacji...

 

Kaszana, nie kupię gry bez lokalizacji

 

Kupię i zagram, ale czuję niesmak sytuacji

 

Nie zagram, nie dbają o nasz rynek, kasy ode mnie nie uraczą
Zobacz wyniki
Głosów: 112

 

Zapowiedzi

 • Resident Evil 4 Remake PS4, PS5
  24/03/2023
 • Resident Evil 4 Remake XboX Series X/S
  24/03/2023
 • Resident Evil 4 Remake PC
  24/03/2023

 

Subskrypcja

Jeśli chcesz być
powiadamiany
o aktualizacjach serwisu,
wpisz poniżej swój
adres e-mail.


 

News Archive

 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X