RE Series

 

Other Stuff

 

MWRC

Buttony

 • Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ
 • PSEmu.pl - PlayStation Emulation
 • Wszystko o emulacji i nie tylko!
 • retroage.net - Informacje i zdjęcia gier, konsol i akcesoriów.
 • Zelda Central
 • Inner World - Polski Portal jRPG
 • RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive
 • Wszystko o serii Dead Space
 • Portal Uncharted 3

Science Fiction...
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo & Grażyna


W nowym numerze Science Fiction jest spora nowelka inspirowana Residentem - ale to bynajmniej nie fanfic. Polecam... zombiaki sa mlaskastyczne.


Link: Science Fiction

Statystyki sprzedaży pierwszych części Resident Evil...
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


...przedstawiają się następująco:

Resident Evil Directors Cut - 1,88 miliona kopii
Resident Evil 2 Dual Shock Version - 1,74 miliona kopii
Resident Evil 3 Nemesis - 1,05 miliona kopii
Resident Evil Code: Veronica X - 710,000 kopii.

Oczywiście brakuje tu "zwykłych" edycji Resident Evil 1 i Resident Evil 2, no i najnowszych części serii: Resident Evil Remake i Resident Evil 0. Ale i tak widać, że rządzimy... :)

Film Resident Evil 2: Apocalypse
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo & TEo


Obsady ciąg dalszy... W rolę Jill Valentine wcielić się ma Sienna Guillory, znana na przykład z filmu Maszyna Czasu (The Time Machine), natomiast Oded Fehr (Mumia, Powrót Mumii, Boski Żigolo) zagra dowódcę oddziału U.B.C.S., czyli bojowego oddziału Umbrella'i. W filmie ukaże się również znany z Resident Evil Code: Veronica dr. Ashford, którego zagra Jared Harris. Oczywiście wszyscy pamiętają, że zdjęcia do filmu kręcone będą od 11 sierpnia, a budżet kolejnej części ma wynieść około 50 milionów dolarów...

Podziękowania dla Małego (malyklein@go2.pl) za podesłanie materiału...   

Nowa nowela Resident Evil pióra S.D. Perry'ego
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


To już będzie siódma (7) odsłona drukowanych przygód ekipy z Raccoon City... Książka na chwilę obecną jest w druku, nie ma jeszcze żadnego podtytułu, wobec czego nazywa się po prostu Resident Evil część 7 i nic o niej nie wiadomo :( I warto kolejny raz zadać takie oto pytanie, bo chwila jak najbardziej odpowiednia: czy i my w naszym rodzimym języku będziemy mogli te wszystkie wspaniałe książki przeczytać ???

Biohazard Collector's Box
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


Mała korekta: pakiet będzie kosztował 190 dolarów (czyli około 740 zł, a nie jak wcześniej podawałem 140. Sorry ;)

Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


Capcom zaktualizował swoją japońską stronę dotyczącą konwersji Resident Evil Code: Veronica X na GameCube'a. Dodano opisy i oczywiście screeny kolejnych przeciwników, a także broni. Nic tylko zajrzeć na ich strone...


Link: oficjalna strona Resident Evil Code: Veronica X

Resident Evil Outbreak
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


1. Japończycy jak zwykle pierwsi będą mogli zagrywać się w pierwszego sieciowego Resident Evilsidenta... Według najnowszych dostępnych danych ;), Resident Evil Outbreak ukaże się w Kraju Kwitnącej Wiśni już pod koniec listopada, w USA najprawdopodobniej do końca roku, natomiast w Europie dopiero w 2004 roku. Nic jak tylko czekać.

2. Resident Evil Oubreak będzie łączył zakończenia swoich starszych braci, czyli Resident Evil 2 i Resident Evil 3. Ale najciekawszy jest fakt, że gracz będzie miał dostęp do pomieszczeń laboratoryjnych Umbealla'i z Resident Evil 2 i Resident Evil 3, do których nie miał w tych częściach dostępu...

3. Capcom zamierza zaprezentować grywalną wersję gry na imprezie zwanej PlayStation Experience, która odbędzie się w Londynie w dniach od 28 do 31 sierpnia. Czekamy !!!

4. Poniżej dwa screeny...   

Biohazard Collector's Box
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Znowu Capcom podniósł cenę zestawu... Tym razem już do 249$ :( Pięknie panowie, dosłownie nic tylko jak brawa bić...

Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Capcom kolejny raz zaktualizował swoją japońską stronę dotyczącą konwersji Resident Evil Code: Veronica X na GameCube'a. Zaktualizowano dział sekretów, więc każdy powinien być zainteresowany... Nic tylko zajrzeć.

Po drugie firma zmieniła datę japońskiej premiery gry: z 14 października na 21. Niby to tylko tydzień, ale przez takie przesuwanie premiery w Japonii wersja europejska może się ukazać dopiero na początku przyszłego roku, co na pewno nie zadowoli nikogo...


Link: oficjalna strona Resident Evil Code: Veronica X na NGC

Resident Evil 4
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Capcom poinformował, że Resident Evil 4 będzie dostępny w wersji grywalnej (!!!) na kolejnej edycji targów E3, czyli w maju 2004 roku, oraz, co jest bardzo prawdopodobne, już niedługo na nadchodzących targach Tokyo Game Show... Oby jak najszybciej :)

Science Fiction
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Ponieważ wielu z Was nie zdążyło kupić 28. numeru miesięcznika Science Fiction, w którym to znajdowało się opowiadanie na motywach Resident Evil o nazwie Alpha Team, twórcy czasopisma jak i strony internetowej gazety postanowili udostępnić większość tekstu w wersji online, który możecie znaleźć pod poniższym adresem. Na prawdę warto to przeczytać... :)

PS. Podziękowania dla twórców czasopisma Science Fiction zarówno za udostępnienie tekstu, jak i miłe słowa w stosunku do serwisu MWRC... :)


Link: opowiadanie z Science Fiction

Resident Evil Dead Aim 2 i Dead Aim 3
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Capcom zarejestrował dwie domeny: www.deadaim2.com i www.deadaim3.com, co jest dowodem na to, że czekają na nas kolejne części tego shootera, i co najważniejsze, świadczy o dobrym przyjęciu przez graczy pierwszej części Dead Aim'a... Panowie z Capcom pewnie porządnie balują... :)

Test japońskiej wersji Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Serwis IGN udostępnił na swoich stronach kompletną recenzję konwersji Resident Evil Code: Veronica X na NGC. Warto przeczytać, mimo wszystko, że jest po angielsku...


Link: IGN

Resident Evil 4 na TGS
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Wiele growych serwisów internetowych informuje, że Resident Evil 4 ma pojawić się w grywalnej wersji na targach Tokyo Game Show, które odbywają się we wrześniu oczywiście w Tokio, w Japonii ;) Oby Capcom zronił nam miłą niespodziankę...

I coś jeszcze: Resident Evil 4 jest na drugim miejscu w liście najbardziej porządanych gier, które mają wyjść w najbliższym czasie w Japonii !!! Czyżby to był tytuł, który wyciągnie Capcom z problemów finansowych? Pożyjemy, zobaczymy...

Inside Resident Evil
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Jest to wspaniała, angielskojęzyczna strona, na której znajdziecie mnóstwo najnowszych informacji i screenów dotyczących kręconego własnie filmu Resident Evil: Apocalypse, których pewnie nigdzie indziej nie znajdziecie... Gorąco zachęcam do odwiedzenia !!!


Link: Inside Resident Evil

Nowy serwer MWRC
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Od dzisiaj serwis MWRC będzie dostępny na dwóch serwerach !!! Jest to spowodowane tym, że na serwerze Interii mamy bardzo ograniczny transfer godzinny, przez co często strona jest zablokowana, a nowy serwer jest jeszcze w fazie testów, i o ile się nie myle nie działa jeszcze w nocy... Tak więc macie wybór: www.raccooncity.prv.pl lub www.mwrc.prv.pl - adresy na serwer Interii, albo mwrc.resitez.net - na nowy serwer... Myślę, że będzie to Wam wszystkim odpowiadać.

Nie zapominajcie również o Forum RCS, które ostatnio bardzo się zmieniło: zarówno wygląd, jak i posty. Jest teraz przejrzyscie, ładne i klimatycznie. Warto wstąpić !!!

M.G. Taylor jako Nemesis w Resident Evil Apocalypse
Poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 19:00, by MiGoo


Na swojej własnej stronie internetowej, M.G. Taylor pisze, że to on zagra Nemesis'a w drugiej części filmu Resident Evil. Z drugiej strony serwis IGN informuje, że Eric Mabius nie wystąpi w filmie. I wszystko jasne...


Link: strona M.G. Taylor'a

Biohazard I-Survivor
Poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 19:00, by MiGoo


Już dawno temu informowałem o tej produkcji, a teraz wyszły kolejne nowe informacje... :) Jak wiecie, albo i nie, jest to Resident Evil na komórki, i wyszedł oczywiście tylko w Japonii. Cena z korzystania z gry to 300 Yen'ów za miesiąc, czyli około 10 zeta. Looknijcie na screeny... I ślincie się :)      

Nowe screeny z Resident Evil Outbreak !!!
Wtorek, 26 sierpnia 2003, 12:30, by MiGoo


Serwis Game Watch umieścił 12 nowych, przepięknych screenów z nadchodzącego szybkimi krokami Resident Evil Outbreak na PS2... Są po prostu przepiękne :)


Link: Game Watch

Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Piątek, 29 sierpnia 2003, 11:45, by MiGoo & TEo


Capcom USA podało na swojej oficjalnej stronie, że Resident Evil Code: Veronica X na GameCube'a ukaże się 21 października 2003 roku. Ciekawe, czy przed Gwiazdką i w Europie zdążą wydać tę część... Oby !!!

Resident Evil Outbreak w Europie
Piątek, 29 sierpnia 2003, 11:45, by MiGoo


Tsuyoshi Tanaka ze Studia Developerskiego numer 1 Capcom'u powiedział, że Resident Evil Outbreak nie będzie obsługiwał gry przez sieć (czyli online) w Europie i innych krajach, w których występuje standard PAL (czyli na przykład w Australii). Powodem są problemy techniczne na jakie natrafiono pomiędzy serwerami w USA a PAL'owskimi... :(

Tsuyoshi Tanaka: "Zastanawiamy się nad wydaniem Resident Evil Outbreak bez trybu rozgrywki online w Europie. (...) Chcemy dodać ten tryb do gry, ale nie możemy stwierdzić, kiedy nam się to uda. Jeśli nam się nie uda, Resident Evil Outbreak w Europie ukaże się w maju 2004 roku."

Dosłownie ręce opadają... :(

W Japonii termin premiery Resident Evil Outbreak się nie zmienił, i jest nim listopad 2003, natomiast w USA ukaże się w marcu 2004 roku. Obydwa oczywiście z możliwością gry online...

Resident Evil Outbreak na PlayStation Experience
Niedziela, 31 sierpnia 2003, 15:15, by MiGoo


Na flagowych targach Sony dotyczących ich konsoli, czyli na PlayStation Experience, została pokazana grywalna wersja Resident Evil Outbreak...

Wobec tego w poniższych linkach znajdziecie raport dotyczący gry i nowe screeny... Miłego oglądania i czytania :)


Link 01: raport
Link 02: screeny

Resident Evil 2

Sonda

RE8 będzie pierwszą od lat częścią wydaną bez polskiej lokalizacji...

 

Kaszana, nie kupię gry bez lokalizacji

 

Kupię i zagram, ale czuję niesmak sytuacji

 

Nie zagram, nie dbają o nasz rynek, kasy ode mnie nie uraczą
Zobacz wyniki
Głosów: 112

 

Zapowiedzi

 • Resident Evil 4 Remake PS4, PS5
  24/03/2023
 • Resident Evil 4 Remake XboX Series X/S
  24/03/2023
 • Resident Evil 4 Remake PC
  24/03/2023

 

Subskrypcja

Jeśli chcesz być
powiadamiany
o aktualizacjach serwisu,
wpisz poniżej swój
adres e-mail.


 

News Archive

 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X