RE Series

 

Other Stuff

 

MWRC

Buttony

 • Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ
 • PSEmu.pl - PlayStation Emulation
 • Wszystko o emulacji i nie tylko!
 • retroage.net - Informacje i zdjęcia gier, konsol i akcesoriów.
 • Zelda Central
 • Inner World - Polski Portal jRPG
 • RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive
 • Wszystko o serii Dead Space
 • Portal Uncharted 3

Science Fiction...
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo & Grażyna


W nowym numerze Science Fiction jest spora nowelka inspirowana Residentem - ale to bynajmniej nie fanfic. Polecam... zombiaki sa mlaskastyczne.


Link: Science Fiction

Statystyki sprzedaży pierwszych części Resident Evil...
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


...przedstawiają się następująco:

Resident Evil Directors Cut - 1,88 miliona kopii
Resident Evil 2 Dual Shock Version - 1,74 miliona kopii
Resident Evil 3 Nemesis - 1,05 miliona kopii
Resident Evil Code: Veronica X - 710,000 kopii.

Oczywiście brakuje tu "zwykłych" edycji Resident Evil 1 i Resident Evil 2, no i najnowszych części serii: Resident Evil Remake i Resident Evil 0. Ale i tak widać, że rządzimy... :)

Film Resident Evil 2: Apocalypse
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo & TEo


Obsady ciąg dalszy... W rolę Jill Valentine wcielić się ma Sienna Guillory, znana na przykład z filmu Maszyna Czasu (The Time Machine), natomiast Oded Fehr (Mumia, Powrót Mumii, Boski Żigolo) zagra dowódcę oddziału U.B.C.S., czyli bojowego oddziału Umbrella'i. W filmie ukaże się również znany z Resident Evil Code: Veronica dr. Ashford, którego zagra Jared Harris. Oczywiście wszyscy pamiętają, że zdjęcia do filmu kręcone będą od 11 sierpnia, a budżet kolejnej części ma wynieść około 50 milionów dolarów...

Podziękowania dla Małego (malyklein@go2.pl) za podesłanie materiału...   

Nowa nowela Resident Evil pióra S.D. Perry'ego
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


To już będzie siódma (7) odsłona drukowanych przygód ekipy z Raccoon City... Książka na chwilę obecną jest w druku, nie ma jeszcze żadnego podtytułu, wobec czego nazywa się po prostu Resident Evil część 7 i nic o niej nie wiadomo :( I warto kolejny raz zadać takie oto pytanie, bo chwila jak najbardziej odpowiednia: czy i my w naszym rodzimym języku będziemy mogli te wszystkie wspaniałe książki przeczytać ???

Biohazard Collector's Box
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


Mała korekta: pakiet będzie kosztował 190 dolarów (czyli około 740 zł, a nie jak wcześniej podawałem 140. Sorry ;)

Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


Capcom zaktualizował swoją japońską stronę dotyczącą konwersji Resident Evil Code: Veronica X na GameCube'a. Dodano opisy i oczywiście screeny kolejnych przeciwników, a także broni. Nic tylko zajrzeć na ich strone...


Link: oficjalna strona Resident Evil Code: Veronica X

Resident Evil Outbreak
Poniedziałek, 04 sierpnia 2003, 21:00, by MiGoo


1. Japończycy jak zwykle pierwsi będą mogli zagrywać się w pierwszego sieciowego Resident Evilsidenta... Według najnowszych dostępnych danych ;), Resident Evil Outbreak ukaże się w Kraju Kwitnącej Wiśni już pod koniec listopada, w USA najprawdopodobniej do końca roku, natomiast w Europie dopiero w 2004 roku. Nic jak tylko czekać.

2. Resident Evil Oubreak będzie łączył zakończenia swoich starszych braci, czyli Resident Evil 2 i Resident Evil 3. Ale najciekawszy jest fakt, że gracz będzie miał dostęp do pomieszczeń laboratoryjnych Umbealla'i z Resident Evil 2 i Resident Evil 3, do których nie miał w tych częściach dostępu...

3. Capcom zamierza zaprezentować grywalną wersję gry na imprezie zwanej PlayStation Experience, która odbędzie się w Londynie w dniach od 28 do 31 sierpnia. Czekamy !!!

4. Poniżej dwa screeny...   

Biohazard Collector's Box
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Znowu Capcom podniósł cenę zestawu... Tym razem już do 249$ :( Pięknie panowie, dosłownie nic tylko jak brawa bić...

Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Capcom kolejny raz zaktualizował swoją japońską stronę dotyczącą konwersji Resident Evil Code: Veronica X na GameCube'a. Zaktualizowano dział sekretów, więc każdy powinien być zainteresowany... Nic tylko zajrzeć.

Po drugie firma zmieniła datę japońskiej premiery gry: z 14 października na 21. Niby to tylko tydzień, ale przez takie przesuwanie premiery w Japonii wersja europejska może się ukazać dopiero na początku przyszłego roku, co na pewno nie zadowoli nikogo...


Link: oficjalna strona Resident Evil Code: Veronica X na NGC

Resident Evil 4
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Capcom poinformował, że Resident Evil 4 będzie dostępny w wersji grywalnej (!!!) na kolejnej edycji targów E3, czyli w maju 2004 roku, oraz, co jest bardzo prawdopodobne, już niedługo na nadchodzących targach Tokyo Game Show... Oby jak najszybciej :)

Science Fiction
Wtorek, 12 sierpnia 2003, 16:00, by MiGoo


Ponieważ wielu z Was nie zdążyło kupić 28. numeru miesięcznika Science Fiction, w którym to znajdowało się opowiadanie na motywach Resident Evil o nazwie Alpha Team, twórcy czasopisma jak i strony internetowej gazety postanowili udostępnić większość tekstu w wersji online, który możecie znaleźć pod poniższym adresem. Na prawdę warto to przeczytać... :)

PS. Podziękowania dla twórców czasopisma Science Fiction zarówno za udostępnienie tekstu, jak i miłe słowa w stosunku do serwisu MWRC... :)


Link: opowiadanie z Science Fiction

Resident Evil Dead Aim 2 i Dead Aim 3
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Capcom zarejestrował dwie domeny: www.deadaim2.com i www.deadaim3.com, co jest dowodem na to, że czekają na nas kolejne części tego shootera, i co najważniejsze, świadczy o dobrym przyjęciu przez graczy pierwszej części Dead Aim'a... Panowie z Capcom pewnie porządnie balują... :)

Test japońskiej wersji Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Serwis IGN udostępnił na swoich stronach kompletną recenzję konwersji Resident Evil Code: Veronica X na NGC. Warto przeczytać, mimo wszystko, że jest po angielsku...


Link: IGN

Resident Evil 4 na TGS
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Wiele growych serwisów internetowych informuje, że Resident Evil 4 ma pojawić się w grywalnej wersji na targach Tokyo Game Show, które odbywają się we wrześniu oczywiście w Tokio, w Japonii ;) Oby Capcom zronił nam miłą niespodziankę...

I coś jeszcze: Resident Evil 4 jest na drugim miejscu w liście najbardziej porządanych gier, które mają wyjść w najbliższym czasie w Japonii !!! Czyżby to był tytuł, który wyciągnie Capcom z problemów finansowych? Pożyjemy, zobaczymy...

Inside Resident Evil
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Jest to wspaniała, angielskojęzyczna strona, na której znajdziecie mnóstwo najnowszych informacji i screenów dotyczących kręconego własnie filmu Resident Evil: Apocalypse, których pewnie nigdzie indziej nie znajdziecie... Gorąco zachęcam do odwiedzenia !!!


Link: Inside Resident Evil

Nowy serwer MWRC
Niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:00, by MiGoo


Od dzisiaj serwis MWRC będzie dostępny na dwóch serwerach !!! Jest to spowodowane tym, że na serwerze Interii mamy bardzo ograniczny transfer godzinny, przez co często strona jest zablokowana, a nowy serwer jest jeszcze w fazie testów, i o ile się nie myle nie działa jeszcze w nocy... Tak więc macie wybór: www.raccooncity.prv.pl lub www.mwrc.prv.pl - adresy na serwer Interii, albo mwrc.resitez.net - na nowy serwer... Myślę, że będzie to Wam wszystkim odpowiadać.

Nie zapominajcie również o Forum RCS, które ostatnio bardzo się zmieniło: zarówno wygląd, jak i posty. Jest teraz przejrzyscie, ładne i klimatycznie. Warto wstąpić !!!

M.G. Taylor jako Nemesis w Resident Evil Apocalypse
Poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 19:00, by MiGoo


Na swojej własnej stronie internetowej, M.G. Taylor pisze, że to on zagra Nemesis'a w drugiej części filmu Resident Evil. Z drugiej strony serwis IGN informuje, że Eric Mabius nie wystąpi w filmie. I wszystko jasne...


Link: strona M.G. Taylor'a

Biohazard I-Survivor
Poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 19:00, by MiGoo


Już dawno temu informowałem o tej produkcji, a teraz wyszły kolejne nowe informacje... :) Jak wiecie, albo i nie, jest to Resident Evil na komórki, i wyszedł oczywiście tylko w Japonii. Cena z korzystania z gry to 300 Yen'ów za miesiąc, czyli około 10 zeta. Looknijcie na screeny... I ślincie się :)      

Nowe screeny z Resident Evil Outbreak !!!
Wtorek, 26 sierpnia 2003, 12:30, by MiGoo


Serwis Game Watch umieścił 12 nowych, przepięknych screenów z nadchodzącego szybkimi krokami Resident Evil Outbreak na PS2... Są po prostu przepiękne :)


Link: Game Watch

Resident Evil Code: Veronica X na NGC
Piątek, 29 sierpnia 2003, 11:45, by MiGoo & TEo


Capcom USA podało na swojej oficjalnej stronie, że Resident Evil Code: Veronica X na GameCube'a ukaże się 21 października 2003 roku. Ciekawe, czy przed Gwiazdką i w Europie zdążą wydać tę część... Oby !!!

Resident Evil Outbreak w Europie
Piątek, 29 sierpnia 2003, 11:45, by MiGoo


Tsuyoshi Tanaka ze Studia Developerskiego numer 1 Capcom'u powiedział, że Resident Evil Outbreak nie będzie obsługiwał gry przez sieć (czyli online) w Europie i innych krajach, w których występuje standard PAL (czyli na przykład w Australii). Powodem są problemy techniczne na jakie natrafiono pomiędzy serwerami w USA a PAL'owskimi... :(

Tsuyoshi Tanaka: "Zastanawiamy się nad wydaniem Resident Evil Outbreak bez trybu rozgrywki online w Europie. (...) Chcemy dodać ten tryb do gry, ale nie możemy stwierdzić, kiedy nam się to uda. Jeśli nam się nie uda, Resident Evil Outbreak w Europie ukaże się w maju 2004 roku."

Dosłownie ręce opadają... :(

W Japonii termin premiery Resident Evil Outbreak się nie zmienił, i jest nim listopad 2003, natomiast w USA ukaże się w marcu 2004 roku. Obydwa oczywiście z możliwością gry online...

Resident Evil Outbreak na PlayStation Experience
Niedziela, 31 sierpnia 2003, 15:15, by MiGoo


Na flagowych targach Sony dotyczących ich konsoli, czyli na PlayStation Experience, została pokazana grywalna wersja Resident Evil Outbreak...

Wobec tego w poniższych linkach znajdziecie raport dotyczący gry i nowe screeny... Miłego oglądania i czytania :)


Link 01: raport
Link 02: screeny

Resident Evil 2

Sonda

Jak oceniasz najnowszą odsłonę Resident Evil 2?

 

Super! To jest to, warto było czekać tyle lat.

 

Całkiem udana produkcja, warto zagrać.

 

Dla mnie średniak, można zobaczyć ale są ciekawsze tytuły z tego gatunku.

 

Nie podoba mi się. Oczekiwałem czegoś innego...

 

Porażka! Żałuję wydanych pieniędzy.
Zobacz wyniki
Głosów: 397

 

Zapowiedzi

 • Resident Evil 8
  TBA

 

Subskrypcja

Jeśli chcesz być
powiadamiany
o aktualizacjach serwisu,
wpisz poniżej swój
adres e-mail.


 

News Archive

 
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X